Czy w Sieci można znaleźć darmowe serwery proxy?

By | 22 czerwca 2012

Sporo osób mieszkających za granicą, korzysta wielokrotnie z serwerów proxy, by móc oglądać wszystkie strony dostępne w sieci. Nie wszyscy aczkolwiek wiedzą, w jaki sposób skorzystać z takich serwerów i czy są one bezpłatne.

Część serwerów proxy jest oczywiście dostępna za darmo. Osoby mieszkające za granicą, które chcą odnaleźć takie strony powinny wpisać w wyszukiwarkę hasła: free proxy lub free proxy server. Dzięki temu na pewno trafią na strony, które pozwolą im na przeglądanie rozmaitych informacji czy też pobieranie plików za darmo.

– Każdy, kto chciałby mieć dostęp do wszystkich stron dostępnych w Internecie powinien głównie poszukać darmowych serwerów proxy – tłumaczy pan Kuba, z Poznania. – Dzięki temu można ściągać wiele rzeczy o wiele szybciej, a także pozostać anonimowym. Korzystając z serwerów proxy ukrywamy bowiem IP naszego komputera zastępując go IP proxy.

Niesłychanie wielokrotnie osoby mieszkające za granicą mają problem z dostępem do stron, z których można ściągać filmy, czy też, na których można bezpośrednio oglądać przeróżnego rodzaju animacje. Aby pokonać ten problem wskazane jest wpisać w wyszukiwarkę hasło: flash proxy. Dzięki temu trafimy bezpośrednio na serwer proxy, który uprości nam pobieranie i oglądanie rozmaitego typu filmów i animacji.

A w jaki sposób korzysta się z serweru proxy?
Nadzwyczaj łatwo. Proxy działa bowiem na zasadzie wyszukiwarki. Wystarczy wobec tego wpisać w okno wyszukiwarki proxy odpowiednie hasło i można wówczas korzystać ze wszystkich stron dostępnych w Internecie. Jeśli ktoś poszukuje skutecznego i gratisowego serweru proxy powinien wejść na stronę: www.proxing.org.