Dystrybutor do wody do domu

By | 5 sierpnia 2012

Jeszcze nie tak dawno można było bez zastanowienia rzec, iż dystrybutory wody kojarzyły się wszystkim jedynie ze sprzętem wyposażonym w dużą butlę wody wkładaną od samej góry. To dość popularna maszyna wstawiana do różnych budynków, takich jak przychodnie, apteki czy też urzędy.

Coraz częściej możemy spotkać takie dystrybutory do wody w gabinetach lekarskich. Umożliwiają one pacjentom spożycie czystej oraz dobrej wody. Dystrybutory wody pitnej z butlami mają poważny mankament polegający na uzależnieniu od dystrybutora butli wypełnionych czystą wodą. Takiego urządzenia nie można po prostu wstawić do swojego budynku lub firmy i zapomnieć. Na szczęście od jakiegoś czasu jest na to rozwiązanie. Można bowiem nabyć oraz zamontować dystrybutor wody mineralnej pozbawiony baniaka, podłączony bezpośrednio do źródła wody. Takie rozwiązania mają zintegrowany system RO odpowiadający za oczyszczanie wody , a także inne urządzenia służące np. do schładzania czy podgrzewania przefiltrowanej wody.

W sieci można napotkać przeróżne zdania o filtrach wody tego typu i przed dokonaniem kupna warto bardzo skrupulatnie rozważyć wszelkie zalety i wadu. Trzeba wiedzieć, iż największym ograniczeniem dystrybutorów do wody pitnej zawierających filtry RO jest wymóg instalacji w miejscu z dostępem do ujęcia wody. Dlatego też jeżeli planujesz w swej firmie czy też biurze zainstalować dystrybutor wody pitnej i masz bezpośredni dostęp do ujęcia wody, wówczas w ogóle nie warto rozważać wersji z uciążliwymi baniakami.