Fajne place zabaw.

By | 29 kwietnia 2012

Jeżeli idziemy na plac zabaw z całą rodziną to nie możemy zapomnieć o zabraniu posiłku. Kanapki, owoce, herbata w termosie to podstawa, w momencie kiedy dziecko zrobi się głodne. Dobrze żeby nic nie zakłóciło zabawy dziecka. Takie przerwanie zabawy może skończyć się płaczem. Na pewno nic się nie stanie jeżeli odciągniemy dziecko od zabawy tylko na krótki czas posiłku. Place zabaw rzadko są wyposażone w budki z jedzeniem.

W zimie czy też latem maluch musi być odpowiednio ubrane. Zatroszczmy się o to by miało na sobie ciepłe, lub przewiewne ubranka w zależności od pory roku. Pamiętajmy, że dziecko biega, a jeżeli nie biega to przynajmniej zgrzewa się. Plac zabaw stanowi zazwyczaj wielki teren dla dziecka, przynajmniej jeśli chodzi o sprawę poruszania się po nim. Place zabaw są położone na otwartych terenach, zważajmy na wiatr, który jest przyczyną wielu przeziębień i zachorowań.

Jest udowodnione naukowo, że dzieci potrzebują ruchu na świeżym powietrzu. hasanie na powietrzu to nie tylko zabawa dla dzieci ale także poprawa zdrowia. Najlepszym miejscem do takich ćwiczeń są place zabaw. Tam znajdują się maszyny skonstruowane specjalnie z myślą o zdrowiu dzieci. Plac zabaw wypełniony jest urządzeniami takimi jak: huśtawki, zjeżdżalnie; drabinki, które skutecznie wpływają na pozytywny rozwój naszych pociech.

Plac zabaw to miejsce, w którym nasze dzieci mają okazję do podokazywania i zabawy. Najważniejsze jest, żeby plac zabaw na którym spędzają czas nasze dzieci był bezpieczny. Gwarancją bezpieczeństwa są specjalne certyfikaty. Żaden certyfikat jednak nie zastąpi uwagi rodzica, który powinien mieć oczy dookoła głowy. Sprawdzajmy więc place zabaw pod względem wytrzymałości urządzeń jakie się na nim znajdują.

Najfajniejsze place zabaw to place, w których urządzenia zabawowe zrobione są z drewna. Drewno to surowiec naturalny, ekologiczny, wytrzymały i trwały. Ładnie komponuje się z otoczeniem i dodaje placowi zabaw uroku. Plac zabaw na którym znajdują się drewniane zabawki jest bardziej magiczny i kolorowy. Dzieci go ubóstwiają. Takie drewno wykorzystane do budowy zabawek jest poddawane ciśnieniowej obróbce co nadaje mu twardości.