Najlepszy hosting

przez | 18 lipca 2012

Hosting to udostępnianie przez dostawcę usług internetowych zasobów serwerowni.

Innymi słowy, polega to na „zarezerwowaniu” (oddaniu do dyspozycji):
1. określonej objętości dysku twardego,
2. maksymalnej ilości danych do przesłania przez łącza internetowe serwerowni,
3. usług obsługiwanych przez serwerownię,
4. maksymalnego stopnia obciążenia serwerowni przez usługi.
(Powyższa definicja pochodzi z Wikipedia.org)

Ostatnimi czasy oferta usług hostingowych bardzo się powiększyła. Jest to spowodowane między innymi spadającymi cenami zarówno komputerów, jak i kosztu Internetu. Jak w takim razie wybrać najlepszy hosting? Przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę proporcję ceny do ilości usług, które są oferowane. Jeżeli za taką samą cenę możemy mieć więcej miejsca, to wiadomo, że wybierzemy tego usługodawcę, który daje nam więcej miejsca na serwerze. Z drugiej strony wszystkie te promocje i zwiększone parametry weryfikuje samo życie. W jaki sposób? Otóż niby wspomniany wyżej usługodawca oferuje więcej miejsca, ale jego serwery są bardziej awaryjne i częściej chcąc odwiedzić naszą stronę dostajemy błąd: „Serwer jest niedostępny”. Jest to bardzo niekorzystna sytuacja, ponieważ stawia firmę jako niezaufaną. Szczególnie jeśli mówimy tu o firmach, które dopiero co powstają i nie mają jeszcze wyrobionej marki. Jednocześnie cały czas szukamy taniego hostingu, bo jest to usługa, którą trzeba opłacać co roku, więc nie można sobie pozwolić na bardzo duże wydatki.

Hosting możemy podzielić wewnętrznie na utrzymanie pojedynczych witryn internetowych, jak i całych systemów rozproszonych. Przy pierwszej opcji wynajmowane są tak zwane serwery wirtualne, czyli komputery, na których wgrywane jest oprogramowanie typu Apache, MySQL, PHP, a następnie jest dzielona na kilka części, czyli na tak zwany serwer wirtualny. Na jednym komputerze może być kilka takich serwerów. Drugą opcją przy systemach rozproszonych są serwery dedykowane. Serwerem takim nazywamy komputer z oprogramowaniem jak powyżej z tą różnicą, że przeważnie dla korporacji albo bogatych firm wynajmowane jest kilka lub kilkanaście takich serwerów, które łączy się w jeden system.

Jak w takim razie znaleźć dobry tani hosting? Osobiście preferowałbym zapytanie znajomych albo osób, które często wynajmują serwery i są zaznajomione, którzy usługodawcy są najlepsi. Ostatnio znalazłem także bardzo dobrą firmę KABZA, która wynajmuje zarówno serwery dedykowane, jak i wirtualne – polecam. Hosting KABZA – nie pożałujesz!

E-mail: biuro@e-kabza.pl
Gadu-Gadu: 6372145

http://najlepszyhosting.eu