Nowe rozwiązania technologiczne w rzemiośle

przez | 26 czerwca 2012

Tarcze do cięcia
Dobór narzędzi do przecinania stali zasadniczo nie jest skomplikowany. Tarcze do cięcia poza średnicą i grubością dedykowane są do różnych materiałów.
Wielkość dobieramy do szlifierki jaką posiadamy w domu. Zaś rodzaj tarczy dobieramy do odmiany detalu jaki chcemy przeciąć. Mamy więc tarcze do stali szlachetnej, do aluminium i stali czarnej. Pod żadnym pozorem nie nie używajmy tarcz do stali czarnej do cięcia inoxu zniszczymy wtedy powłokę ochronną i stal inox zacznie rdzewieć.

Taśma maskująca
Producenci oferują tak wiele odmian taśm maskujących, że trudno się połapać w szczegółach oferty. Wybór jest tak znaczny bo niestety miejsc użycia jest tak dużo. Taśma maskująca to nazwa ogólna, ale ogólnie dedykowana jest do zabezpieczenia powierzchni.
Mamy więc taśmy lakiernicze do maskowania przy malowaniu lakierami, mamy taśmy malarskie – do zabezpieczania przy malowaniu wnętrz. Są też taśmy do wysoko temperaturowe.

Wiertła do stali
Przewiercenie stali nie jest proste, tym bardziej jeśli chodzi o stal inox. Poza gabarytami wiertła do stali, musimy brać pod rozwagę takie parametry jak twardość detalu i z jakiego materiału jest zrobiony. Przy wierceniu stali jak wiemy HRC jest bardzo ważna. Standardowe wiertło może się uszkodzić przy wierceniu w stali twardej.

W ofercie pojawia się coraz więcej rozwiązań które możemy użyć w naszym warsztacie. Jest ich na tyle dużo, że trzeba aktualizować wiedzę aby wiedzieć o co chodzi. Używając dobrych narzędzi jesteśmy w stanie otrzymać odpowiednie efekty.