Pozycjonowanie

przez | 22 czerwca 2012

Dużo osób mających własny serwis pragnie go reklamować poprzez pozycjonowanie. Zapewne jest to jedna z najpopularniejszych metod na promowanie www w Internecie . Jednakże na popularność tej metody wpływ ma fałszywy mit rozpowszechniony w Internecie . Mianowicie dużo osób twierdzi , że jest to całkowicie darmowa metoda a pozyskiwany ruch jest w zupełności za darmo . Nie ma bardziej mylnego stwierdzenia.

Żeby z powodzeniem promować swój serwis, trzeba dodawać ją do wielu katalogów, a te są bardzo często płatne. Gdy chce się dodać stronę do wielu dobrych katalogów to musimy zainwestować grube pieniądze. Największym kosztem są kody do katalogów, jednakże to nie wszystko. Dodatkowo trzeba zatrudnić osobę, jaka wykona katalogowanie . Kolejną rzeczą jaką trzeba zapewnić to wartościowe i unikalne opisy strony, które najczęściej są tworzone za pomocą synonimów.

Kiedy chcemy pozycjonować www na konkurencyjną frazę to samo dodanie do katalogów niestety nie wystarczy . Oprócz dodania strony do katalogów, musimy pisać wartościowe artykuły i dodawać je do serwisów typu presell pages. W treści naszych tekstów będą zamieszczone linki do naszej strony a w miarę ich indeksacji nasza strona powinna rosnąć w siłę .

Obecnie w Internecie pozycjonuje się tak duża ilość serwisów, że zarazem jedyne zgłaszanie do katalogów łącznie z dużą ilością artykułów może nam niewiele dać . W takim wypadku trzeba zainwestować w swoje zaplecze, gdzie będzie można zamieszczać swoje linki. Serwisy znajdujące się wysoko na konkurencyjne frazy mają zbudowane zaplecze na kilka a nawet kilkadziesiąt serwisów. Aby zaplecze było całkiem efektywne, musimy zainwestować w hosting seo, co spowoduje, że każda ze stron zapleczowych będzie mogła mieć własne unikalne ip.