Strony oparte o wordpress

przez | 27 kwietnia 2012

W wersji 2.7 ponownie zmodyfikowano panel administracyjny, tym razem we współpracy z dziesiątkami tysięcy użytkowników wersji testowej i po wysłuchaniu uwag społeczności skupionej wokół WordPressa. W wersji 2.8 wprowadzono kilkaset poprawek w kodzie.

W wersji 3.0 złączono dwie linie rozwojowe (WordPress oraz WPMU) w jedną, rezygnując w ten sposób z podzielenia na wersję standardową i platformę blogową. Dodatkowo w wersji 3.0 jako nowy standardowy temat wprowadzono szablon wordpress „Twenty Ten” zastępując znany od wersji 1.5 niebieski motyw graficzny „Kubrick”.

Może wyglądać zależnie od schematu. Wystarczy stworzyć nową templatkę. W Internecie jest ich wiele. Wystarczy znać xhtml i css oraz troszkę angielskiego, by poczytać w dokumentacji, co, gdzie trzeba wgrać.

Tworząc stronę warto rzucić okiem na szablony wordpress. Użytkownicy mogą skomentować każdy Twój artykuł. Jest możliwa dyskusja z innymi poprzez swojego bloga i informowanie ich o tym za pomocą trackback, wymienianie się ze znajomymi adresami.

Polski WordPress jako platforma komunikacyjna jest wciąż rozwijany i ulepszany.
Ponadto modyfikacje obejmują pełne wsparcie dla standardu Atom 1.0 oraz informacje o dostępności zaktualizowanych wtyczek. Wersja 2.5 to modyfikacja panelu administracyjnego oraz dalsze doskonalenie aplikacji, natomiast wersja 2.6 posiada możliwość zapisu innych wersji artykułów.

WP daje możliwość tworzenia strony w kilka osób. Nie ma to jak blog koedukacyjny. Ale WordPress to nie tylko blog. Przy odrobinie wprawy można z WP stworzyć solidny serwis. Wystarczą schematy wordpress.

Instalacja WordPress’a jest niezwykle prosta i trwa zaledwie kilka minut. Jedyne wymagania to hosting, który posiada PHP w wersji 4,3 lub wyższy oraz MySQL w wersji 4,0 lub wyższy.
Administracja stroną jest intuicyjne i bardzo przyjazne. Administracja przypomina pracę w Microsoft Word.

Aby prowadzić swój blog oparty na wordpress’ie nie musisz znać sposobów programowania. WordPress jest przyjazny dla wyszukiwarek. Strony indeksują się szybko oraz pozycjonują. Szablony wordpress są ciekawe.

Do wersji 3.0 WordPress umożliwiał instalację tylko jednego bloga na stronie. Równolegle istniała odmiana będąca platformą blogową – WordPress Multi-User (WPMU). WordPress umożliwia obsługę większej liczby serwisów na tej samej bazieplatformie SQL.