Szlifierki do płaszczyzn

By | 18 lutego 2012

Wytrzymałość na ciężkie warunki pracy i agresywne korzystanie tokarek sterowanych numerycznie , nie sprawi że będziecie się Państwo musieli szybko martwić się o serwis. Należy jednak pamiętać o wszystkich przepisach BHP korzystając z tego typu tokarkach cnc . Trzeba też pamiętać o tym, że bardzo istotne jest chłodzenie. Najłatwiejszym sposobem chłodzenia są segmentowe kierujące chłodziwo bezpośrednio na narzędzie.

Nasza firma zajmuje się sprzedażą wysokoprecyzyjnych pionowych centrów obróbczych. Wiele z nich pełni obróbkę trzy – osiową. Wiele sytuacji przykładowych wprost z warsztatu dowodzi, że obrabiarki CNC wspaniale sprawdzają się przy prostych operacjach frezerskich, ale także podczas obróbki forem czy tłoczników. Specyfikacja techniczna naszych maszyn jest bardzo złożona, ale warto wspomnieć o paru niezwykle praktycznych i ekonomicznych rozwiązaniach, jakie proponujemy.

Centra obróbcze mogą posiadać stoły obrotowe, oraz obrotowo uchylne. Konstrukcje naszych tokarek CNC są bardzo sztywne, dzięki czemu predestynują one wysokowydajną oraz bardzo dokładną obróbkę nawet najdrobniejszych detali o dużej masie i pokaźnych gabarytach. Tajemnicą budowy maszyny jest specyficzne wyważenie, oraz opracowana i opatentowana konstrukcja podstawy a także układu krzyżowego stołu roboczego.

Kolejna z bardzo przydatnych możliwości maszyny jest wewnętrzne ochładzanie olejem śrub kulowych. Daje to bowiem stałą temperaturę śrub, w trakcie długotrwałej pracy, w ciężkich warunkach pracy. Obrabiany materiał trafia na specjalne prowadnice, które należą do typu prowadnic rolkowych, które to zapewniają znacznie wyższe wartości prędkości posuwów. Innym typem prowadnic są prowadnice ślizgowe, dedykowane głównie do obrabiania materiału o znacznie pokaźniejszych rozmiarach.

Ten typ prowadnic może nam umożliwić dużą sztywność oraz dobre tłumienie drgań a także niezwykle ważną precyzję. Istnieją też różne napędy wrzecion. Głównie mówi się o tym, że napęd wrzeciona w centrum obróbkowym może być realizowany na trzy różne opcje . Do tych najbardziej ekonomicznych sposobów bez wątpienia należy napęd pasowy, który udowadnia swoje najwygodniejsze zastosowanie w prędkościach obrotowych wrzeciona nawet do 10 000 obr/min.

Wiadomą sprawą jest, że na hali przydają się też konstrukcje których budowa pokazuje ich prawdziwą odporność na ciężkie warunki pracy. Mowa tu głównie o obróbce bardzo dużych detali oraz wykorzystaniu agresywnych parametrów, gdzie zaleca się użytkowanie centrów obróbczych z napędem umożliwianym przez przekładnię zębatą zwiększającą moment obrotowy na wrzecionie czteroro krotnie.