Uzywany Seat Leon

By | 22 sierpnia 2012

Seat Leon Cupra z drugiej ręki to rozwiązanie bardzo atrakcyjne. Lata upływają, a mimo to pojazdy te tylko trochę tracą na wartości. Dokładne wykonanie i bezpieczne gadżety technologiczne powodują bezawaryjność przez wiele lat, a to tak unikalna własność wśród używanych samochodów.

Zanim wybierzesz konkretny egzemplarz, warto przejrzeć jego dane techniczne oraz zweryfikować opinie właścicieli. Mimo że Leony uważane są za prawie bezawaryjne, naporowi czasu ugina się każdy samochód. Efektywnie jest zatem szczególną uwagę skierować na spalanie, które w dużej mierze jest zależne właśnie od kondycji bolidu.

W komisach stosunkowo często natknąć się można także bardziej sportowe wersje – Seat Leon FR i Seat Leon Cupra R – przygotowane dla miłośników, którym podstawowy model, mimo że proponujący bardzo przyzwoite osiągi, nie wystarcza. Po przeciwnej stronie skali zlokalizować należy natomiast Leona z turbodieslem, który charakteryzuje się doskonałą jakością. Przebiegi bliskie 300 tysięcy przejechanych kilometrów nie stanowią niczego w tym przypadku niespodziewanego.

Na giełdzie względnie niejednokrotnie spotkać można także usportowione wersje – Seat Leon FR i Seat Leon Cupra R – przeznaczone dla miłośników, którym domyślny model, mimo że prezentujący bardzo przyzwoite osiągi, nie starcza. Po przeciwnej stronie skali umiejscowić należy natomiast Leona z turbodieslem, który cechuje się doskonałą jakością. Przebiegi bliskie 300 tysięcy przejechanych kilometrów nie stanowią niczego w tym przypadku niespodziewanego.