Używany Seat Leon

przez | 26 marca 2012

Seat Leon używany to rozwiązanie bardzo atrakcyjne. Lata biegną, a mimo to samochody te tylko kapkę ich wartość spada. Staranne wykonanie i wypróbowane rozwiązania technologiczne powodują bezawaryjność przez wiele lat, a to tak rzadko spotykana własność wśród samochodów kupowanych w komisie.

Zanim nabędziesz dany model, warto przejrzeć jego dane techniczne oraz zweryfikować opinie właścicieli. Mimo że samochody hiszpańskiego producenta są postrzegane za minimalnie awaryjne, presji czasu ugina się każdy pojazd. Efektywnie jest zatem szczególną czujność skierować na spalanie, które w dużej mierze jest zależne właśnie od stanu auta.

Na rynku wtórnym stosunkowo z reguły natknąć się można także dwie sportowe wersje – Seat Leon FR i Seat Leon Cupra R – przygotowane dla kierowców, którym domyślny Leon, mimo że wykręcający bardzo przyzwoite osiągi, nie starcza. Po drugiej stronie barykady umieścić należy natomiast Seata Leona z turbodieslem, który charakteryzuje się doskonałą jakością. Przebiegi bliskie 300 tysięcy przejechanych kilometrów nie stanowią niczego w tym przypadku zadziwiającego.