Zakup używanego Seata

przez | 27 maja 2012

Seat Leon Cupra używany to rozwiązanie bardzo atrakcyjne. Lata biegną, a mimo to pojazdy te tylko nieznacznie tracą na wartości. Staranne wykonanie i bezpieczne rozwiązania technologiczne skutkują bezawaryjnością przez wiele lat, a to tak poszukiwana własność wśród samochodów kupowanych w komisie.

Przed nabyciem konkretnego jednak egzemplarza, warto przejrzeć jego dane techniczne oraz zweryfikować opinie właścicieli. Mimo że Seaty uchodzą za prawie bezawaryjne, naporowi czasu poddaje się każde auto. Dobrze jest zatem szczególną czujność zwrócić na spalanie, które w dużej mierze jest zależne właśnie od kondycji pojazdu.

Na rynku wtórnym względnie nieraz spotkać można także bardziej sportowe modele – Seat Leon FR i Seat Leon Cupra R – przeznaczone dla miłośników, którym domyślny Leon, mimo że wykręcający bardzo przyzwoite osiągi, nie wystarcza. Po przeciwnej stronie skali umiejscowić należy natomiast Leona z turbodieslem, który charakteryzuje się wspaniałą jakością. Przebiegi bliskie 300 tysięcy przejechanych kilometrów nie stanowią niczego w tym przypadku zaskakującego.