Zakup uzywanego Seata

By | 4 czerwca 2012

Seat Leon Cupra używany to rozwiązanie bardzo ciekawe. Lata biegną, a mimo to pojazdy te tylko kapkę tracą na wartości. Sumienne wykonanie i sprawdzone rozwiązania technologiczne powodują niezawodność przez wiele lat, a to tak rzadka cecha wśród samochodów kupowanych w komisie.

Zanim kupisz dany model, warto przejrzeć jego dane techniczne oraz zweryfikować opinie właścicieli. Mimo że samochody hiszpańskiego koncernu są postrzegane za minimalnie awaryjne, naporowi czasu ugina się każde auto. Dobrze jest zatem szczególną uwagę skierować na spalanie, które w dużej mierze zależy właśnie od kondycji pojazdu.

Na rynku samochodów używanych względnie nieraz spotkać można także usportowione wersje – Seat Leon FR i Seat Leon Cupra R – przeznaczone dla kierowców, którym normalny model, mimo że oferujący bardzo przyzwoite osiągi, nie starcza. Po drugiej stronie barykady umiejscowić należy natomiast Leona z silnikiem TDI, który charakteryzuje się godną podziwu jakością. Przebiegi bliskie 300 tysięcy przejechanych kilometrów nie stanowią niczego w tym przypadku niespodziewanego.