Zakup używanego Seata

By | 19 maja 2012

Seat Leon Cupra używany to rozwiązanie bardzo ciekawe. Lata biegną, a mimo to samochody te tylko nieco ich cena spada. Dokładne wykonanie i bezpieczne rozwiązania technologiczne zaowocowały bezawaryjnością przez długi czas, a to tak rzadka cecha wśród samochodów kupowanych w komisie.

Zanim wybierzesz dany egzemplarz, warto przejrzeć jego dane techniczne oraz zweryfikować opinie właścicieli. Mimo że Leony uważane są za minimalnie awaryjne, presji czasu poddaje się każde auto. Dobrze jest zatem szczególną czujność zwrócić na spalanie, które w dużej mierze jest zależne właśnie od kondycji pojazdu.

Na giełdzie relatywnie na co dzień spotkać można także bardziej sportowe wersje – Seat Leon FR i Seat Leon Cupra R – przeznaczone dla osób, którym podstawowy model, mimo że prezentujący bardzo przyzwoite osiągi, nie wystarcza. Po drugiej stronie barykady umiejscowić należy natomiast Seata Leona z motorem TDI, który charakteryzuje się bardzo dobrą jakością. Przebiegi zbliżające się do 300 tysięcy przejechanych kilometrów nie stanowią niczego w tym przypadku zaskakującego.